poniedziałek, 25 listopada 2013

Niepubliczna szkoła dla dzieci z autyzmem...

Za nami kolejny pokaz pefowych umiejętności tym razem dla dzieci z autyzmem w niepublicznej szkole przy ulicy Kazimierzowskiej 16 w Warszawie. Dla Pefo, który reaguje na każdy dźwięk było to nie lada wyzwanie, ale jak na psa asystującego przystało nie zawiódł i spisał się na medal. Dzieci po obejrzeniu Pefo w akcji, miały okazję poczuć ciepło i miękkość jego sierści...
Szkoła przy Kazimierzowskiej działa od września 2013 r., powstała z inicjatywy jednej z mam ucznia, jej determinacji i siły w dążeniu do stworzenia jak najlepszych warunków do optymalnego rozwoju jej dziecka, aby mogło ono wydobyć z siebie cały ukryty potencjał. Jak mówi pomysłodawczyni tego wspaniałego przedsięwzięcia: 

" Trudności naszych dzieci domagają się takich oddziaływań terapeutycznych, które pozwolą im na rozwój i postęp zarówno w procesach poznawczych jak i w rozwoju społecznym. potrzebują specjalistów, którzy w kompetentny i kompleksowy sposób zajmą się naszym dziećmi w ich trudnościach emocjonalnych, sensorycznych i poznawczych wynikających ze specyfiki autyzmu. Z naszych doświadczeń wynika, że bardzo trudno o to w masowej, publicznej szkole. Głęboko wierzymy, że wszystkie dzieci rozkwitają w atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa i adekwatnie stawianych wyzwań, dlatego właśnie podejmujemy się założenia szkoły dla naszych dzieci." (źródło: http://www.forumautyzmu.pl/forum/wolne-dyskusje/nowopowstala-szkola-kontakcie-zaprasza)

Zainteresowanych tematem odsyłamy na stronę internetową http://www.forumautyzmu.pl/forum/32.

ZAŁOŻYCIELOM SZKOŁY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE. ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NA JAKŻE WAŻNEJ DRODZE ROZWOJU DZIECI.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz